İLAN EKLEME ŞARTLARI VE KOŞULLARI

YER SAHİPLERİ & GAYRİMENKUL YÖNETİCİLERİ

Yer sahiplerinin veya gayrimenkul yöneticilerinin sorumlulukları ;

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri, mülklerinden herhangi birini platformumuza kaydederken veya kaydolurken doğru kişisel bilgileri (reklam verenin doğru tam adları, telefon numaraları, e-posta adresi, banka bilgileri gibi) eklemelidir.

Gayrimenkul detaylarını veya ayrıntılarını doğru bir şekilde eklemek.

Platform internet web sitelerimize eklenen yerler için kaliteli resimler eklemek.

Google konum haritası kullanılmalı ve eklenen yer için doğru adres girilmelidir.

Standart fiyatlar ve sezonluk fiyatlar eklenmeli ve güncel tutulmalıdır.

Müsaitlik durumlarını gösteren takvim kullanılmalı ve takvim güncel tutulmalıdır.

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri giriş ve çıkış saatleri gibi kurallara uymak zorundadır ve yer veya tesis gelen müşteriler için hazır ve temiz olmalıdır.

Yer sahipleri veya İşletme sahibleri, yerlerine ait ilan sayfalarında veya rezervasyon şartları ve koşullarında belirtilmedikçe, müşterilerinden elektrik veya su faturaları gibi müşterilerden herhangi birşeye ait ekstra üçret ödeme talebinde bulunamaz.

Yer sahibi veya tesis sahibi, Renters Platform'um rızası olmadan herhangi bir rezervasyon alma hakkına sahiptir, ancak yeri için internet sayfalarımızdaki uygunluk takvimini güncel tutumakla sorumludur.

Yer sahipleri, Renters Platform internet sayfasında yer alan ilanı ile ilgili olarak Renters Platform sayfası üzerinden gelen herhangi bir rezervasyonu herhangi bir ceza ücreti ödemeksizin gelen rezervasyon taleplerini kabul etme veya kabul etmeme hakkına sahiptir.

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri, müşteriden gelen rezervasyonun taraflarınca kabul edilmesinden sonra keyfi nedenlerle veya kişisel çıkarlar doğrultusunda üçreti tahsil edilmiş olan rezervasyonu iptal demezler (istisnai durumlar hariç (mücbir sebepler)). Müçbir sebepler hariç İptaller için bir cezai uygulama devreye girer ve bu ceza ilk 1 günlük kira bedeli olacaktır.

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri müşterilerin güvenliğinden sorumludur. Yer sahipleri veya Gayrimenkul yöneticileri, kiralanan yerde (ortak alanlar dahil olmak üzere) tehlike içeren kimyasallar veya silahlar gibi tehlikeli maddeleri veya materyalleri bulunduramazlar. Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri kiralanan yerin güvenliğinden %100 sorumludur.

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri, günlük kiralama veya kısa süreli kiralama yaptıkları gayrimenkulleri için yerel güvenlik kurumları ile ileteşime geçerek gayrimenkullerinin günlük kiralamalarda kullanıldığını bildirmekle ve kayıt altına aldırmakla yükümlüdür.

Türkiye'deki gayrimenkul sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri günlük kiralama yaptıkları yerlerindeki müşterilerinin kimlik bilgilerinin toplanmasından ve ayrıca müşterilerin kimlik bilgilerinin yerel makamlara bildirilmesinden sorumlu olacaktır.

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri, platform web sitelerimizde herhangi bir kiralık mülkü listelerken, bilgiler yalnızca kiralık mülkleri ile ilgili bilgileri (ayrıntılar) içermelidir. İlan ile ilişkili olmayan diğer bilgiler kesinlikle yasaktır. Platform web sitelerimize eklenen ilanlardan kesinlikle yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri sorumludur.

Lütfen dikkat; sistemimize eklenen yerler aktivasyondan önce uzman ekibimiz tarafından kontrol edilip incelenmektedir uygunsuz ilanlara onay verilmeyecektir.

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri, rezervasyon süreci tamamlanıp ön ödeme veya ödeme alınıncaya kadar telefon numaraları, e-posta adresleri, diğer web sitesi adresleri veya iletişim bilgileri ile ilgili herhangi birşey paylaşamaz. Bu kesinlikle yasaktır. İleteşim bilgileri rezervasyon süreci tamamlandıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak paylaşılır.

Lütfen dikkat; tüm rezervasyon sorularınızı ve mesajlarınızı görebiliriz ve bunlar yönetim ekibimiz tarafından kontrol edilip incelenebilir.

Rezervasyon işlemi tamamlandıktan sonra hem gayrimenkul sahiplerinin  hem de kiracıların iletişim bilgileri platformumuz tarafından otomatik olarak paylaşıma açılacaktır.

Yer sahipleri sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri kiracılarla kiralama maliyetleri veya ücretleri için platform web sitelerimizin ileteşim kanalları dışında özel bir anlaşma isteyemez veya yapamaz. Herhangi bir özel teklif veya indirim platform web sitelerimiz üzerinden yapılmalıdır.

Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri, platform web sitelerimizin dışında rezervasyon tamamlanıncaya kadar rezervasyon ücreti için para talep edemez.

Renters Platform sisteminde rezervasyon bedellerinin tahsilatı ile ilgili 2 seçenek bulunmaktadır.

Seçenek 1 : Rezervasyon yapan müşteri rezervasyon bedelinin tamamını ödeyebilir.

Seçenek 2 : Rezervasyon yapan müşteri rezervasyonla birlikte ödemenin sadece %50'sini yapar ve geri kalan %50'lik bakiyeyi giriş işlemleri esnasında direkt olarak gayrimenkul sahibine veya yetkili gayrimenkul yöneticisine yapar.

Lütfen dikkat; Yer sahipleri veya gayrimenkul yöneticileri yukarıda listelenen Renters Platform'un rezervasyon ve ilan ekleme şatlarına  aykırı davranırsa, ilanları silinir ve iletişim bilgileri tamamını diğer kiralama platformlarıyla paylaşılabilir.

Rentals platform'da listeleme maliyeti:

Renters Platrorm'a yerinizi listelemek %100 üçretsizdir.

Sadece Renters Platform üzerinden aldığınız rezervasyon başına ödeme yaparsınız.

Ücretlendirme : 

Platformumuzdan aldığınız her rezervasyon bedelinin (toplam kira bedelinin)%10 servis ücreti olarak alınır. (Rezervasyon talebinde bulunan Renters Platform kullanıcılarının rezervasyon talepleri direkt olarak tarafınıza gelir yani Renters Platform kullanıcıları eğer sizin yerinizle ilgileniyor iseler ileteşim için direkt olarak sizinle ileteşime geçerler ve rezervasyon taleplerini veya mesajlara siz cevap verirsiniz)

Genel şartlar ve koşullar:

Renters Platform rezervasyon ücretlerinin tahsilinden sorumludur.

Renters Platform, rezervasyon talepleri Renters Platform internet siteleri üzerinden gelirse depozito ve rezervasyon ücretlerini tahsil etme hakkına sahip olacaktır, ancak yer sahibine ödenmesi gereken depozito ve rezervasyon ücretleri rezervasyon başlangıç ​​tarihinden itibaren 2 iş günü içinde yer sahibine iletilecektir. Bu genellikle müşterinin giriş yaptığı gündür tatil günleri hariç.

Renters platform, misafirlerin geliş ve gidiş saatlerinden ve kontrollerinden sorumlu değildir. Bu sorumluluk tamamen yer sahiplerine aittir.

Hem yer sahibinin hem de kiracının iletişim bilgileri, Renters Platform tarafından rezervasyon ücretinin tahsilatı (ön ödemesi veya üçretin tatamı) yapılıncaya kadar paylaşılmaz. Renters Platform rezervasyon için ödeme alır almaz yer sahibin iletişim bilgilerini kiracıya, kiracının iletişim bilgilerinide yer sahiplerine otomatik olarak iletilecektir.

Yer sahibi Renters Platform'a herhangi bir bilgi vermeden herhangi bir rezervasyon alma hakkına sahiptir, ancak almış olduğu rezervasyonu müsaitlik takvimine işlemekle ve müsaitlik takvimini güncel tutmakla yükümlüdür.

Gayrimenkul sahibi, gayrimenkulü için herhangi bir ceza ücreti ödemeden yeri için gelen rezervasyon taleplerini kabul etme veya reddetme hakkına sahiptir.

Renters Platform üzerinden rezervasyon yapmak, tamamen güven içerisinde rezervasyon yapabileceğiniz anlamına gelir. Olası ters bir durumda; girişinizde rezervasyon yaptığınız yer müsait ve hazır değilse, rezervasyon yaptığınız yer rezervasyon sayfasından farklı bir yer ise, rezervasyon yaptığınız evin resimleri rezervasyon yaptığınız yere ait değilse ve rezervasyon yaptığınız evin Renters Platform internet sayfasındaki bilgilerle (yerin açıklayıcı detayları) aynı değilse rzervasyonunuzu rezervasyon şartlarına dikkate almadan iptal hakkına sahipsinizdir. Böyle bir durumda Renters Platform size farklı seçenekler sunar veya isteğe bağlı olarak ödemiş olduğunuz rezervasyon bedelini size geri iade eder. Fakat öyle bir durumla karşılaşır iseniz hemen Renters Platform'la ileteşime geçip sorunu bildirmeniz gerekmektedir.

Yer sahiplerinin veya gayrimenkul yöneticilerinin kiracıların hakları ile ilgili olarak bilmesi gerekenler ;

Kiracıları Koruma Politikası

Geri ödeme veya üçret iade politikası;

Renters Platform web sitelerinde platform web sitelerimiz üzerinden bir yer kiralayan bir kiracıya, aşağıda belirtilen sebepler gerçekleştiğinde kiracılar üçret iade talebinde (geri ödeme) bulunabilirler.

Bu sebepler;

1. Kiralanan yerde rezervasyonun başlangıç tarihinde (giriş esnasında) evde başka bir kiracının bulunması.

2. Kiralanan yerin kiracıların kullanımına hazır olmaması.

3. Kiralanan yerin gerçek kiralanan yer olmaması.

4. Kiralanan yerin adres, lokasyon, yer detay bilgilerinin evin listesinde yer alan bilgilerden farklı olması.

5. Kiralanan yerin listesinde kullanılan resimlerin kiralanan eve ait olmaması.

6. Kiralanan yerin güvenlik sorunları oluşturması.

Eğer rezervasyonunuzu Renters Platform üzerinden gerçekleştirmediyseniz rezervasyon şartlarımız ve politikamız uyarınca herhangi bir hak talebinde bulunamazsınız.

Rezervasyon şartlarımız ve rezervasyon politikamız kapsamında; Müşteri (misafir) talepleri yalnızca müşteriler (misafirler) rezervasyon şartlarına uygun olarak yaparsa kabul edilir.

Rezervasyon şartlarımız ve politikamız uyarınca bir hak talebinde bulunmadan önce;

Bazı durumlarda, rezervasyonunuzla ilgili bir sorun olabilir. Politikamız uyarınca bir hak talebinde bulunmadan önce, yer sahipleriyle veya gayrimenkul yöneticisiyle iletişime geçip sorunu çözmeye çalışmalısınız veya sorunu çözmek için yer sahibiyle veya gayrimenkul yöneticisiyle bağlantı kurduğunuzu ve sorunun cözümü için makul çabayı gösterdiğinizi fakat sorunu çözemediğinizi bize bildirebilmelisiniz. Bunun nedeni, bir yer için rezervasyon yaptığınızda, yer sahibiyle veya gayrimenkul yöneticisiyle sözleşme yaptığınızı yani Renters Platform rezervasyon şartlarını kabul ettiğinizi bilmelisiniz.

Karşılıklı anlaşmazlıklarda eğer yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi ile aranızda özel bir sözleşme yapmadıysanız bu aşamada Renters Platform rezervasyon şartları devreye girer.

Yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi ile olan ilişkilerinizde  makul ve adil davranmanız politikamızın bir şartıdır.

Politikamız uyarınca ne zaman talepte bulunmalısınız?

Konuyu veya sorunu yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi ile çözemezseniz veya bunu yapmak için makul çaba göstererek yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisiyle iletişim kuramıyorsanız, bu sorun için, Kiracıları Koruma Politikası kapsamındaki rezervasyon şartlarına göre geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Standart rezervasyon şartlarımız veya politikamız uyarınca geri ödeme talebinde bulunmaya hak kazanırsınız.

Geri ödeme talebinde bulunmak için, kiracı, (misafir) Mülk'e giriş yapmayı planladığınız günün ertesi günü öğleden sonraya kadar, (varışınızın ikinci günü öğleyin saat 12'ye kadar) yani varışınızın ilk günü dahil olmak üzere Renters Platform ile iletişime geçilmelidir. Bu süreden sonra Kiracıların Renters Platform Koruma Politikası uyarınca Renters Platform talepleri yerine getiremez. Zaman sınırımız katıdır, çünkü bu süre içinde Renters Platform'a bildirimde bulunursanız, Renters Platform ödediğiniz rezervasyon bedelini yer sahibine veya gayrimenkul yöneticisine ödemeyi durdurabilir ve size geri iade yapılabilir. Unutmayın rezervasyon bedelleriniz normal şartlarda yer sahiplerine veya gayrimenkul yöneticilerine girişinizden 1 gün sonra yani ertesi gün saat öğleyin 1.30 dan sonra yapmaktadır.

Geri ödeme talebinde bulunmak için neler yeterlidir?

Aşağıdaki koşulların her biri, Politikamız uyarınca geri ödeme talebinde bulunmaya hak kazandırır:

Yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi giriş öncesinde rezervasyonu iptal ederse.

Yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi, kiralanan yeri giriş işlemlerini zamanında gerçekleştiremesse veya kiralanmış olan ev giriş yapmaya müsait değilse ve yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi misafirlerine farklı bir yer sunamazsa veya sunulan farlı bir yer misafirler tarafından kabul edilmezse.

Platform web sitelerimiz üzerinden rezerve edilen yer, çifte rezervasyon nedeniyle müsait değildir ve yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi, hemen giriş işlemlerini gerçekleştirmek için makul derecede uygun bir alternatif mülk sunamıyorsa veya sunulan alternatif mülk, konaklamanız için uygun değilse.

Tesis veya yer temiz değil veya konaklamak için uygun değil. (Kanıt gerekli, lütfen fotoğraf çekin)

Rezervasyon yapılan yer mevcut değil.

Yer veya tesis, rezervasyon işlemleri esnasında olduğu gibi tanımlanmamıştır. ( Evin rezervasyon sayfasındaki bilgileri farklıdır).

Yerel olanaklar, evin konumu ve mesafeler, rezervasyon formunda veya evin detaylı açıklamasında aynı değildir.

Kiracı kiralamış olduğu tesise veya yere varır ve aşağıdakilerden biri rezervasyon aşamaasında açıklandığı gibi değildir :

Tesisteki veya kiralanmış olan yerdeki yatak odası sayısı veya kişi kapasitesi rezervasyon formunda belirtildiğinden daha farklıdır.

Yerin türü, rezervasyon sırasında ilan edilenle aynı değildir. (yani villa, ev, apartman vb.).

Havuz türü (yani paylaşılan veya özel)

kiralanmış olan yerin veya tesisin durumu insan sağlığı için tehlikelidir ve bu yerde veya tesiste konaklayamazsınız ve yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi tarafından uygun bir alternatif konaklama yeri sunulamamakta veya misafirler sunulan altarnatif yeri misafirler kabul etmemekte.

Kiralanan yerde veya tesiste bazı sorunlar var ve busorunlar yer sahibi veya gayrimenkul yöneticisi tarafından derhal çözümlenemiyor veya onarılamıyor ( sıcak su problemi, kılimalar, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi çalışmıyor, evdeki yemek pişirme ocakları çalışmıyor, buzdolabı çalışmıyor, yataklar çok eski ve rahatsız edici, evin içerisinde rahatsız edici bir koku var, yüzme havuzu temiz değil ve günlük temizlik yapılmıyor, ve bunun gibi konaklamayı etkileyecek şeyler.)

Bize yardım!

Rezervasyon iptal ve geri ödeme taleplerinde, konukların rezervasyon iptal sebeblerini bariz ve net şekilde Renters Platform'a bildirmekle yükümlüdür. Temizlikten, arızadan ve diğer sebeplerden kaynaklanan iptal talepleri için kanıt toplanmalıdır fotoğraf vs gibi. Bu deliller kiracıların ful isimleri ve ileteşim bilgileri ile Renters Platform'a sunulmalıdır.

Ne talep edebilirsiniz?

Yalnızca web sitemiz üzerinden tesis rezervasyonu için bize ödenen paraların iadesini talep edebilirsiniz. İade talebi rezervasyon şartlarımız gereği mülk sahibine, mülk yöneticisine veya doğrudan başka birine ödediğiniz paraları veya yaptığınız diğer masraf veya kayıpları kapsamaz.

Bankadan geri ödeme talebi

Kredi kartınızdan veya banka kartı sağlayıcınızdan geri ödeme talebinde bulunup bulunmadığınızı veya yapmayı planladığınızı bize bildirmelisiniz. Bankadan geri ödeme talebinde bulunur iseniz, rezervasyon şartları kapsamında bankanızın sorunu çözünceye kadar size ödeme yapılamaz.

Hak talebinde bulunmak

Geri ödeme talebinde bulunmak için, tesise giriş yaptığınız günden sonraki gün saat 12: 00'ye kadar (öğleyin) aşağıda belirtilen bilgiler ile Renters Platform ile ileteşime geçmeniz gerekmektedir.

Kiracı adı;

Rezervasyon yaptığınız Mülkün adresi;

Sizin için bir irtibat numarası;

Rezervasyonunuzun yapıldığı e-posta adresi;

Rezervasyon referans numaranız;

Giriş ve çıkış tarihleriniz;

Geri ödeme talebinizin nedeni;

Neyin yanlış gittiğine dair her türlü fotoğraf kanıtı ve notunuz;

Kredi kartınızdan veya bankamatik kartı sağlayıcınızdan veya başka bir finans sağlayıcısından geri ödeme talebinde bulunmadığınızı ve talep etmeyeceğinizi teyit eden bir dilekce.

Ödemeler

Yalnızca Renters Platform ödediğiniz para biriminde geri ödeme alırsınız.

İletişim bilgilerimiz

Tel: +90 252382 0461 (24 saat)

Renters Platform (RentersPlatform.com). İlan ekleme şartları ve koşulları hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen BİZE ULAŞIN